Kategórie

Navštívené produkty

Tolsa Sepiolite kúpací piesok 1,3,5 kg

Veľmi kvalitný kúpací piesok pre činčily s vysokou odmasťovacou schopnosťou, zanecháva krásne nadýchaný kožúšok .

Viac detailov

3,59 €

1 kg

  • 1 kg
  • 3 kg
  • 5 kg

Tento piesok je najobľúbenejší medzi profi chovateľmi, vďaka cenovej dostupnosti ho môžete mať aj Vy.

Veľmi kvalitný hrubozrnný kúpací piesok pre činčily s vysokou odmasťovacou schopnosťou, zanecháva krásne nadýchaný kožúšok.

Návod na použitie: každý deň dajte do klietky misku alebo kúpeľničku s pieskom približne na dobu 10 minút. Dno misky by malo byť pokryté 2-3 cm vrstvou piesku. Je veľmi dôležité, aby sa Vaša činčilka mohla v kúpeľničke ( v nádobe s pieskom ) voľne pohybovať, preto by mala byť veľkosť misky alebo kúpeľničky väčšia, ako je Vaša činčila.

Čo je to sepiolit?

V skorších dobách ľudia verili, že sa jedná o skamenenú penu. Názov sepiolit vznikol až v roku 1847 a dal mu ho geológ E.F. Glocker, pretože mu tento minerál vzhľadovo pripomínal sépiovú kosť. Môžeme sa tiež stretnúť s názvom Afrodity.

Rôzne zdroje uvádzajú odlišné chemické vzorce. Možno je to spôsobené lokalitou nálezu. Najväčšie náleziská sa nachádza v blízkosti tureckého mesta Eskişehir, a ďalej sa v Európe vyskytuje na území Grécka a Španielska. Ďalšie lokality Severná a Južná Amerika a Juhovýchodná Ázia. Na území Českej republiky je to pri Novej Vsi nad Oslavou, alebo u Hrubošíc.

V chemickej terminológii, ktorá však nie je jednotná, sa jedná o vodnatý zásaditý kremičitan horečnatý. Sepiolit obsahuje vodík, kyslík, kremík a horčík. Na Mohsovej stupnici je podobne ako mastenec alebo soľ kamenná, tvrdosť 2-2,5. Pláva na vode a odoláva teplotám nad 1000 ° C. Farbu môže mať bielu, šedobielou, žltkastú až do červena, alebo modrozelenú.

Sepiolit je využívaný v stavebníctve ako izolant a vysúšadlo, ďalej ako prísada do keramiky a stavebných hmôt, ako aditívum do farieb a plastov. Z drogistického tovaru sa dáva do zubných pást a tiež sa používa ako náhrada mydla. Z najkvalitnejších bielych kusov sa vyrezávajú fajky - penovky.

V chovateľstve sa používa ako kúpací piesok pre činčily alebo do mačacích záchodov.

Čerpal som z webu Mindo a wikipédie, Matěj Gumulák

Napísať názor

Tolsa Sepiolite kúpací piesok 1,3,5 kg

Tolsa Sepiolite kúpací piesok 1,3,5 kg

Veľmi kvalitný kúpací piesok pre činčily s vysokou odmasťovacou schopnosťou, zanecháva krásne nadýchaný kožúšok .

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop