Kategórie

Navštívené produkty

Berkel Futter Kräuter Light+sušená zelenina pre zakrslé králiky 1,3,5 kg

Berkel Futter Kräuter Light+sušená zelenina je rozvažované kompletné krmivo pre zakrslé králiky

Viac detailov

4,99 €

1 kg

  • 1 kg
  • 3 kg
  • 5 kg

Zloženie krmiva : 70% Berkel Futter Kräuter Light - granule pre zakrslé králiky, 10% sušená mrkva, 8% kukuričné vločky, 8% sušená cvikla, 4% hrachové vločky

 Berkel Futter Kräuter Light - granule pre zakrslé králiky je základné veľmi kvalitné nemecké krmivo pre malé a zakrslé plemená králikov s bylinkami a vysokým obsahom vlákniny. Minimalizuje tvorbu lalokov. 

Výrobca garantuje najlepší výber prírodných surovín. Zloženie je optimálne prispôsobené špecifickým potrebám zakrslých králikov. Svojím vyváženým zložením prispieva k rastu hustejšej a lesklejšej srsti a tvorí základ pre vitalitu a dlhý život králikov.

 Zloženie: lucernová múčka 41,5%, pšeničné otruby 22,5%, sladové klíčky 15%, jačmeň 8,5%, ovsené otruby 6,0%, melasa z cukrovej repy 2,9%, uhličitan vápenatý 0,85%, chlorid sodný 0,35%, monokalciumfosfát 0,1% 

Akostné znaky: dusíkaté látky 16,00%, tuk 3,30%, vláknina 17,00%, popol 8,80%, vápnik 1,2%, fosfor 0,55%, sodík 0,2%, vitamín A 13500 IE , vitamín D3 800 IE, vitamín E 50mg, meď (síran meďnatý pentahydrát E4) 15 mg, jód (E 5), železo (E1) 25 mg, zinok (E 6) 50,0 mg, mangán (E 5) 50mg, selén (E8) 0,2 mg

Výrobca : Berkel Mischfutter, Coesfelf, Nemecko

sušená mrkva : mrkva je jedným z najlepších zdrojov beta-karoténu, ktorý sa v organizme zvierat mení na vitamín A. Mrkva obsahuje vitamíny B, C, E, H, kyseliny listovú, pantoténovú, kremičitú , draslík, sodík, vápnik, horčík, fosfor, síra, mangán, železo, selén, meď a zinok. Zároveň obsahuje aj sacharid falkarinol ktorý zvyšuje odolnosť organizmu, pomáha pri zápchach, posilňuje , cievy a podporuje vývoj a rast. Tiež podporuje rast srsti a zlepšuje kvalitu kože, zastavuje proces starnutia zvierat, zlepšuje videnie a krvný obeh.

hrachové vločky : obsahujú dôležité minerálne látky a aminokyseliny, okrem iného lysín. Obsiahnuté škroby sú vďaka rozmačkaniu hrášku porušené, a tým sú ľahko stráviteľné.  Hrachové vločky sú dobrým zdrojom vitamínu B1, B2,B3, B6,A, E, K, biotín, kyselina pantoténová a kyseliny listovej, látok potrebných pre správnu funkciu srdca a nervovej sústavy. 

Kukuričné vločky majú vysoký obsah vitamínov skupiny B a to najmä  tiamín B1B2, biotín B3, kyseliny pantoténovej B5B6, kyselina listová B9Cprovitamín A (karotén) a vitamín E, minerálnych látky fosfordraslíkvápnik a horčík, stopové prvky mangánmeď, nikel, molybdénjódselén a nechýba ani železo a  zinok. Okrem týchto veľmi dôležitých látok pre zdravý organizmus Vášho zvieratka obsahuje aj saponíny, flavóny a allantoín. Kukuričné ​​vločky sú upravené za pomoci extrúzie pri vysokom tlaku a teplote (hydrotermicky). Oproti kukuričnéj ​​krupici sa využíva celé zrno kukurice. Extrúzia zlepšuje stráviteľnosť štiepením horšie stráviteľných škrobov. Kukuričné ​​vločky majú nízky obsah bielkovín, vyšší obsah tuku a polysacharidov.

 

cvikla (červená repa) patrí medzi zeleninu známu najmä pre svoje očistné a preventívne účinky na organizmus a je extra výživovo hodnotná pre Vaše domáce zvieratko . Nutričná hodnota v 100 g – cvikla (červená repa) : KJ– 172,2 Kcal– 41  Bielkoviny– 2,1 g  Sacharidy– 9,2 g. Cvikla obsahuje v 100g : Vláknina– 3,2 g  Tuk – 0,1 Voda – 84 g, Želzo 0,95 mg, Vápnik 17,5 mg, Horčík 25 mg, Fosfor : 44 mg, Draslík 310 mg, Selén 0,09 mg,, Zinok ,55 mg, Meď 0,2 mg, Omega 3 kyseliny 7 mg , Omega 6 kyseliny 62 mg, Sodík 85 mg, Mangán 0,38 mg, Vitamín A 39 mg, Vitamín B3 0,4 mg, Vitamín B6 0,2 mg, Vitamín C 5,2 mg, Vitamín K 0,4 mg, Betakorotén 23 mg, Kyselina Listová 120 mg, Kyselina pantoténová 0,4 mg.Cvikla (červená repa) je všeobecne bohatá na vitamíny, minerály i stopové prvky a z tohto hľadiska je veľmi významnou plodinou na udržanie celkového zdravia Vášho zvieratka. Podporuje imunitný systém a látkovú výmenu, napr. pri tvorbe ekzémov, pri ochorení obličiek, alebo u kardiovaskulárnych problémov.Má pozitívny vplyv na celkovú regeneráciu a posilnenie organizmu. Podporuje tvorbu krvi a rast nových tkanív, preto je vhodné ju pridávať najmä po operáciách a úrazoch. Pre svoj obsah betanínu je doporučovaná ako preventívny prostriedok proti tvorbe karcinómu, zefektívňuje jeho liečenie a poskytuje celkovú imunitnú ochranu.  

Kŕmna dávka : 50-70 g denne

Napísať názor

Berkel Futter Kräuter Light+sušená zelenina pre zakrslé králiky 1,3,5 kg

Berkel Futter Kräuter Light+sušená zelenina pre zakrslé králiky 1,3,5 kg

Berkel Futter Kräuter Light+sušená zelenina je rozvažované kompletné krmivo pre zakrslé králiky

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (30)

Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si kúpili aj...

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop